İtiraf edin siz de sömestr tatilini en az çocuğunuz kadar sabırsızlıkla bekliyorsunuz. Haklısınız 15 gün az bir zaman değil, elbette güzel bir şekilde değerlendirmek lazım. Sizin de aklınızda 15 tatilde nereye gidilir sorusu varsa, merak etmeyin sizi bu dertten kurtarmak için Sömestr tatilinde gidilecek yerlerin listesini hazırladık. Umarız sizin için güzel bir tatil olur.

1- Phuket

Kış tatili aramam ben sıcak severlerdenim diyorsanız sizin ilacınız Phuket, sömestr tatili dönemi mevsim olarak en güzel sezonunu yaşıyor. Phuket adası, genellikle eğlencenin yoğun olması sebebiyle çocuksuz aileler ya da bekarlar için daha uygun gibi düşünülüyor ancak çocuklu aileler için de gayet uygun bir yer. JW Marriott Phuket Resort & Spa ‘da hem sizin için hem de çocuğunuz için pek çok aktivite bulunuyor, dinlenip güzel vakit geçirebileceğiniz bir yaz tatili olacağından emin olabilirsiniz.

Phuket Gezilecek Yerler ve diğer detaylar için “Phuket” yazımızı inceleyebilirsiniz.

2- Bansko

Kayak seviyorsanız ve en az 7 günlük bir tatil planlıyorsanız, uluslararası pistlere sahip Bansko güzel bir tercih olabilir. Kayak tutkunu değilseniz, yalnızca kış tatili olsun düşüncesindeyseniz doğru tercih olmayacağını da hatırlatalım. Yalnız kötü bir haberimiz var Bansko’nun en yoğun zamanı sömestr tatili dönemidir.

Bansko Pistleri, Bansko’ya nasıl gidilir ve nerede kalınır gibi tüm sorularınızın cevabına “Bansko” yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Bansko

3- Abant, Bolu

Özellikle kış aylarında nereye baksanız kartpostal güzelliğinde manzaralarla karşılaşacağınız Abant, doğa yürüyüşleri yapıp dinlenebileceğiniz özel bir yer. Kayak yapmak gibi bir düşünceniz yoksa kış tatili yapabileceğiniz en ideal noktalardan bir tanesi. Yalnız çocuklar için sıkıcı bir yer olabilir.

4- Üsküp

Yeni bir ülke görmek istiyorsanız ve biraz da kültür turu arıyorsanız Üsküp, hem vizesiz gidilebiliyor olması hem de ucuz olması sayesinde öne çıkıyor. Osmanlı ve Bizanstan kalma tarihi yapıları gezebilir, dolu dolu bir tatil geçirebilirsiniz.

5- Palandöken, Erzurum

Kayak yapmıyor olabilirsiniz ya da sevmiyor da olabilirsiniz ancak kayak son derece güzel bir spor, bu yüzden çocuğunuza erken yaşta bu fırsatı tanıyın deriz. Palandöken, kayak öğrenmek için en uygun yerlerden biri, Sway Hotels’i tercih ederseniz; pistler kayak öğrenmek için yeterli ve gündüz çocuğunuz dersteyken sizin de güzel vakit geçirebileceğiniz bir otel.

Palandöken Gece Kayağı

Palandöken Otelleri, Pisteleri ve diğer tüm detayları “Palandöken Kayak Merkezi” yazımızda bulabilirsiniz.

6- Batum

Vizesiz, hatta pasaportsuz giriş yapılabilmesi büyük bir avantaj, ayrıca oldukça da ucuz. Kış aylarındaki sakinliği ile huzurlu bir tatil geçirebilirsiniz.

7- Erciyes, Kayseri

Biz ailecek kayak yapıyoruz ve bizim için önemli olan pistlerin iyi olması ancak Bansko masraflı olur derseniz; Erciyes dağları sizi bekliyor, Türkiye’de en yeni ve en gelişmiş tesislere sahip olan kayak merkezi Erciyes, fakat burada kayak dışında yapabileceğiniz başka hiç birşey yok, tek dezavantajı bu.

Erciyes Kayak Merkezi hakkında daha detaylı bilgi almak için “Erciyes “yazımıza göz atabilirsiniz. Pistler, Oteller, Ski-pass fiyatları ve diğer her şeyi sizin için satır satır anlattık.

8- Küba

Çocuklu aileler için biraz iddialı olabilir ancak mevsim olarak en güzel zamanı Ocak ayı, dolayısıyla çok farklı bir kültür görebileceğiniz güzel bir yaz tatili yapabilirsiniz.

9- Sapanca, Sakarya

Uzun bir tatil düşünmüyorsanız, kısa tatillerin vazgeçilmezi Sapanca’yı tercih edebilirsiniz. Karlarla beyaza bürünen çam ağaçları ile Sapanca gölünün muhteşem manzarası eşittir huzur ve dinginlik. Belki Kartepe‘ye de çıkmayı düşünebilirsiniz ancak sömestr tatili kalabalığı olacağından Sapanca’da kalıp sakinliğin tadını çıkarmak daha doğru olabilir.

10- Oylat Kaplıcaları, İnegöl

Gidebileceğiniz en sakin yer kesinlikle Oylat kaplıcaları, burada hayat resmen yavaş akıyor. Tabii sömestr tatilinin getirdiği bir kalabalık muhakkak olacaktır ancak yine de sakinliğinden çok bir şey kaybetmez. Sakinlik, temiz hava ve şifalı su; bunların hepsini fazlasıyla bulabilirsiniz ancak bunun dışında başka bir şey beklemeyin.