Çok heyecanlıyız, çünkü birkaç gün sonra uzun zamandır beklediğimiz Seyşeller tatilimize çıkacağız. Valizimizi hazırlamaya başladık bile..

Afrika’nın doğusuna gidiyoruz, Seyşeller 115 tane adadan oluşuyor ve bu adalar granit. Zaten çoğu Seyşeller doğa fotoğrafında görebileceğiniz granit taşlar da adanın yapısından geliyor. Türk Hava Yollarıyla direk uçacağız. İlk kez THY ile bu kadar uzağa uçacağız, kendi ülkemizin havayolu sonuçta. Daha rahat ederiz diye düşünüyoruz. :)

Rotamız Mahe Adası’na vardıktan sonra direk iç hatlara geçerek küçük bir uçakla Praslin adasına varmak olacak. Praslin’de 4 gün konaklayacağız. Dolu dolu gezecek 3 günümüz olacak. Praslin ve daha doğrusu Seyşeller’in geneli oldukça pahalı. Bunda biraz ada ülkesi olmasının çokça da balayı turizminin odak noktası olması yatıyor.

Praslin adasından ise denizotobüsü ile La Digue adasına geçeceğiz. La Digue adasında hiç taşıt yok. Herkes bisiklet kiralıyor. Biz de karı-koca bisiklet tepesinde adayı, gizli kumsallarını ve doğasını keşfedeceğiz. 3 gün La Digue’de konaklayacağız.

La Digue’den sonra ise rotamız Seyşellerin en büyük adası Mahe’ye çevrilecek. Buraya’da La Digue’den 1.5 saatlik bir denizotobüsü yolculuğu ile varacağız. Önce Mahe’nin başkenti olan Victoria bölgesinde 2 gün geçirip ardından Mahe’nin güneydoğusuna doğru gidip buradaki sakin köyleri keşfedeceğiz.

İlk kez bu kadar ada – otel – çevre değiştirmeli bir tatilimiz olacak. Hem güzel hem yorucu olacağının farkındayız. O nedenle vitaminlerimizi asla ve asla eksik etmiyoruz. :) Şimdilik hedefimiz Praslin ve Mahe-‘de 1-2 günlük araba kiralamak ve adaların etrafını ve botanik parklarını dolaşmak. Bu programı yapmak rotayı çizmek ve kalınacak yerleri belirlemek gerçekten günlerimizi aldı. Eğer sizin de Seyşeller’e gitme planınız varsa bu rotayı çizerek adalar arası gereksiz dolaşmanın da önüne geçerek verimli bir tatil yapabilirsiniz.

Umarız hepimiz için güzel bir bayram & tatil olur. Seyşeller’in tüm güzellikleri internet ve data hattı buldukça instagram hesabımızda olacak. Dinlenip yenilenip zenginleşerek dönmek dileğiyle..