Karadeniz kıyılarını, Akdeniz ya da Ege kıyılarıyla kıyaslamak olmaz tabii ama biz özellikle Trakya bölgesindeki koyları ayrı bir seviyoruz. Çilingoz‘u ayrı güzel Kıyıköy‘ü bir başka güzel, Poliçe Koyu da bunlardan biri. Özellikle günübirlik ya da kısa süreli kamplar için rahatlıkla tercih edilebilecek bir yer. Orman, deniz ve kumsal, daha ne olsun.

Kamp Alanı ve İmkanlar

Poliçe Koyu, çadır ve karavan kampı yapmak isteyenler için tercih edilebilecek bir yer. Çadır ya da karavan için özel olarak düzenlenmiş yerler olmasa da alan geniş 😀 uygun yerler bulabiliyorsunuz. Ayrıca kamp alanında temel imkanlar oldukça sınırlı. Tuvalet, duş ve elektrik bulunmuyor ve telefon sinyali bazı hatlarda zayıf olabiliyor. Bu nedenle biz, ihtiyacımız olan her şeyi yanımızda götürüyoruz. Kamp alanı bizim gittiğimiz ilkbahar aylarında ücretsiz ama yazın ücret alınıyormuş.

Yazın çok sıcak zamanlarda gitmek yerine bizim gibi ilkbahar aylarını tercih ederseniz doğanın ve sakinliğin tadını çok daha rahat çıkartabilirsiniz. Poliçe Koyu’nun bize göre en büyük dezavantajı su kaynağı olmaması, elektrik falan sorun değil de su olmayınca biraz zor oluyor. O yüzden uzun kalacaksak buraya çok yakın olan Panayır İskelesi‘ni tercih ediyoruz. Çünkü orada çeşme var. 🤗

Poliçe Koyu

Poliçe Koyu Plajı

Poliçe Koyu’nun doğal güzelliğine insan baka baka doyamıyor. Falezlerle çevrili ince kumlu sahili ve arkasında uzanan ormanlık alan, huzurlu bir ortamı var. Kumsalı oldukça geniş, denizi de tahmin edebileceğiniz gibi genellikle dalgalı. Biz zaten buraya denize girme beklentisiyle gelmiyoruz ama karadeniz bazen insanı şaşırtacak derecede sakin olabiliyor. Bu yüzden hazırlıklı gelin ki denizin çok güzel olduğu zamana denk gelirseniz keşke mayoları getirseydik diye pişmanlık yaşamayın.

Poliçe Koyu Nerede?

Kırklareli il merkezine yaklaşık 100 km uzaklıkta yer alan Poliçe Koyu, Kışlacık Köyü’ne 12 km mesafede bulunuyor. Yolculuğunuz sırasında, yönlendiren tabelalar sayesinde koyu kolayca bulabilirsiniz. Yolun bazı yerleri biraz bozuk ama manzaralar güzel, bizce keyifli bir yol. Siz yine de gündüz vakti gidin, gece karanlıkta falan o yola girmeyin. Ne olur ne olmaz telefon da çekmiyor. 👻

Deneyimlerimiz ve Tavsiyeler

Poliçe Koyu, özellikle doğa tutkunları ve sakin bir kaçamak arayanlar için ideal bir yer. Sahilin temizliği ve doğal güzellikleri gerçekten etkileyici. Ancak, kamp yapmayı planlayanlar için yiyecek ve içeceklerinizi yanınızda getirmeniz, temel ihtiyaçlar için hazırlıklı olmanız gerektiğini hatırlatmak isteriz. Ayrıca, bölge yaz aylarında oldukça kalabalık olabiliyor, bu yüzden daha sakin bir deneyim için sonbahar veya ilkbahar aylarını tercih edebilirsiniz.