İstanbul’da yaşayanlar uzak bir yere gitmek istediklerinde yolda en çok yoruldukları kısım İstanbul’dan çıkana kadar olan bölümdür. Hal böyle olunca uzak bir yere gidesimiz de pek gelmiyor. Sapanca ise İstanbul’a yakınlığıyla, otobandan hızlıca ulaşma imkanıyla İstanbul’da yaşayanlar için mükemmel bir kaçamak noktası.

Sakarya il sınırlarında olan Sapanca, yılın 4 mevsimi gidebileceğimiz, temiz hava bol oksijen sunan ister günübirlik ister tatil noktası olabilecek yeşilliğiyle önce çıkan bir yer. Alabalık restoranından, turlara yapabileceğiniz farklı şeyler de sunuyor. Ama bizim için Sapanca, spa otelleriyle öne çıkıyor. Neden mi?

Siz de 4 ay araç üstü çadırla aralıksız kamp yapıp eve dönmeden önce kendinizi bir spaya atmak, bir hamam görmek istersiniz değil mi? :) İstedik ki hem İstanbul’a yakın olsun, hem de dönüş rotamızda olan içerisinde hamam, spa, masaj olsun, sabah – akşam yemeği olsun, yemek de düşünmeyelim. İşte NG Sapanca böyle karşımıza çıktı. Bir de artısı vardı, çay saati. :)

Yürüyüş Parkuru

NG Sapanca’nın öne çıkan noktaları bizim açımızdan şu şekilde:

  • Rahat ve Şık Odalar: Geniş ve rahat yataklar, modern bir dekorasyonu var. Standarttan deluxe e kadar tüm odaları için bu geçerli ve otelin ortak alanlarına da hakim. Oda manzarası da hep yeşile açılıyor.
  • Lezzetli Yarım Pansiyon Açık Büfe: Sabah ve akşam her damak zevkine hitap eden yemekleri var. Valla biz öyle bir yiyorduk ki öğlen acıkmaya fırsatımız olmuyordu.
  • Çay Saati: Şimdi öğlen yemeği yok evet ama 3-4 gibi insanda bir açlık da başlıyor. İşte tam burada çay saati devreye giriyor, ıslak kek, kısır, poğaça, simit ve çay. Bizim için müthiş bir gün tabağı kombinasyonu, severiz.
  • Yürüyüş parkurları: Otel yeşilliği ile öne çıkıyor demiştik. İçerisinde yürüyüş parkurları da bulunuyor. Bu parkurlara farklı tipte kocaman, büyük ağaçlar da eşlik ediyor ve onları tanıyarak kahvaltının üstüne güzel yürüyüşler yaptık.
  • Açık / kapalı havuzlar: Yazın gelin, kışın gelin farketmez. Her türlü yüzme imkanına sahipsiniz.
  • SPA: Masajları çok başarılı, mutlaka deneyin. Tabi ki saunası, buhar odası, hamamı vs. de var. Ama kışın sıcak havuz olsa daha güzel olurmuş.

NG Sapanca

Biz bu sefer sadece otelde konaklamaya geldik ama ilk kez Sapanca’ya gelenler için yapılacak şeyler yukarıdakilerle sınırlı değil. Aracınız da varsa etrafta görecek çok fazla şey var:

  • Sapanca Gölü: Göl etrafında yürüyüş yapabilir, cafe & restoranlarında oturabilirsiniz.
  • Kartepe Kayak Merkezi: Zirveye çıkıp o havayı bir içinize çekin.
  • Maşukiye: Alabalık yemeden dönmeyin.

Bizim öneriler genelde yemek ağırlıklı da olsa yemek yediğiniz her yer gerçekten güzel bir manzaraya da sahip. NG Sapanca, mükemmel konumu ve hizmetiyle öne çıkıyor. Biz otelden çok memnun ayrıldık. Dileriz siz de iyi bir tatil geçirirsiniz.

Güral Sapanca