Doğayla iç içe, huzurlu bir kaçamak arayanlar için Sapanca’dan sonra Bolu da önerilerimiz arasında geliyor. Bu sefer 5 aylık karavan turumuzdan sonra eve dönmeden önce uğradığımız ve kendimizi şımarttığımız Gazelle Resort’ü anlatacağız. Bolu’da yer alan bu muhteşem tatil yeri, doğal güzellikleri – öyle birkaç ağaç ve tavuktan bahsetmiyorum, çok daha fazlası – ve üstün hizmet kalitesiyle dikkat çekiyor. Şimdi, Gazelle Resort’un sunduğu benzersiz deneyimlere ve bu harika yere nasıl ulaşabileceğinize yakından bakalım.

Doğayla Bütünleşen Konaklama

Gazelle Resort, Bolu’nun merkezine yaklaşık 40 kilometre mesafede, ormanın kalbinde, yeşillikler içinde saklı bir hazine. Odalar biraz eski olsa da en azından banyolar yenilenmiş, ormanın hemen dibinde. Sabahları kuş sesleriyle uyanmak istiyorum diyenler için iyi bir alternatif. Otelin kendisinin geniş bir otoparkı var. Elektrikli araçlar için şarj istasyonu da konmuş.

Geniş bir lobisi, lobinin önünde bir kış bahçesi de var. Çay saati lobinin en kalabalık olduğu zaman, onun haricinde oldukça sakin diyebiliriz.

Gazelle Resort Doğası

Yemekler ve Çay Saati

Yarım pansiyon hizmet veren Gazelle Resort, yemek kalitesi bakımından çok çok iyi diyemeyeceğimiz ancak masadan memnun kalkacağımız menüler çıkartıyor. Öğle yemeği yok ancak simit, patates salatası, kısırdan oluşan bir çay saati var. Sadece çay saatinde lobide içeceğiniz çaylar ücretsiz. Onun haricinde her şey ücretli. Bizim anlayamadığımız en önemli şey bir SPA otelinde suyun paralı ve kısıtlı verilmesi. Zaten iyi bir ücret verip konaklıyoruz ve hamama, saunaya girmeye geliyoruz. Odaya her gün 1 litre su bırakmak neyin nesi? Neyse :)

Aktiviteler ve Eğlenceler

İşte burası bence Gazelle Resort’ün öne çıktığı noktalardan biri. İster çocukla gelin, ister yetişkin, mutlaka yapacak bir şey bulursunuz. Ormanın içinden geçen yürüyüş parkurlarını biz çok sevmiştik. Özellikle hem yürüyüş yapıp hem geyik görmek asla hayal edemeyeceğimiz bir şeydi. Doğal yaşama birebirde şahit olmak çok güzel bir duyguydu. Tabi çeşit çeşit farklı ağaçları görmek ve öğrenmek de var. Geyik dedim ama tavuskuşu, at, tavuk, ördek falan bunları saymıyoruz. Geyik bizim için zirveydi çünkü.

Doğa aktivitelerine ek otel içerisinde lobi katında özellikle çocuklar için düzenlenen atölyeler de var. Çocuklu aileler için iyi bir dinlenme molası olabilir.

Yürüyüş Parkurları

SPA Deneyimi

Diğer bir öne çıktığı nokta da SPA’sı. Biz en en en çok burayı beğendik ve şunu açıkça da söyleyebiliriz ki yine SPA oteline gidecek olsak, İstanbul’dan daha uzak olsa da tercihimiz NG Sapanca değil, Gazelle Resort olur. Neden mi?

  • Çeşit çeşit sauna: Her sıcaklıkta ve her tipte 6-7 çeşit saunası var. Hangisini sevdiyseniz onda takılın. Çeşitlilik fazla olunca çok kalabalık da olmuyor.
  • Çeşit çeşit havuz: Yüzmek isteyenler ve yüzmek istemeyip havuza girmek isteyenler için sıcak ve normal sıcaklıkta havuz var. Sıcak havuza ek bir de jakuzi yapmışlar. Kalbimizden vurulduğumuz yerlerden biri.
  • Hamam: Kadın ve erkek hamamları ayrı. Akşam yemeğinden önce gitmezseniz dağılmış bulmazsınız.
  • Çeşit çeşit masaj: Farklı 3 masaj denedik, hepsi de birbirinden iyiydi. Otele gider gitmez ilk işiniz masaj randevularınızı ayarlamak olsun. Ayarlama yaparken çay saatini unutmayın. :)

Gazelle Resort’a Nasıl Gidilir?

Gazelle Resort, İstanbul ve Ankara gibi büyük şehirlere oldukça yakın bir konumda bulunuyor. Bu da otelin genelde dolu olmasına neden oluyor tabi. :) İstanbul’dan araçla yaklaşık 3 saatte, Ankara’dan ise 2 saatte ulaşabilirsiniz. D-100 karayolu üzerinden Bolu merkeze doğru ilerledikten sonra, Gazelle Resort için yönlendirmeleri takip edebilirsiniz. Ayrıca, Bolu şehir merkezinden düzenli olarak servisler var. Detaylı bilgi için oteli arayın.

Orman

Dikkat Edilmesi Gereken Nokta

Günümüz SPA otellerinin hepsi aslında büyük firmaları da hedefliyor ve içlerinde kocaman toplantı salonları barındırıyor. Hal böyle olunca tatilinizde siz de büyük firmalara denk gelebilirsiniz. Restoranda her ne kadar ayrı olsanız da SPA gibi ortak alanlar maalesef onların istilası altında oluyor. Bir akşam üstü jakuziye indiğimizde içerisinde 8 erkeğin olduğunu görmüştük. Tabi ki onlar da kullanabilir ancak büyük grupların gürültüsünü çekmek, sanki kendilerininmiş gibi davranmalarına katlanmak zorunda da değiliz. Gerçekten hoş bir görüntü de olmuyor, gözünüzde bir canlandırın lütfen :)

Deneyimlerimiz umarız size de fikir vermiştir. Şimdiden güzel bir tatil olsun.