Adrasan’a ilk gidişimizde bizi en çok şaşırtan şey, Adrasan Kamp Alanları‘nın sayısı olmuştu. Gerçekten abartmıyoruz, neredeyse adım başı kamp alanı var ve büyük çoğunluğu denize çok yakın. Adrasan kamp yerleri ile oteller yan yana ve hiç bir şeyden uzak kalmıyorsunuz. İşletmelerin büyük çoğunluğu çadır kampı için uygun, karavan da alıyorlar ama genelde kenara köşeye sıkıştırıyorlar. Biz araç üstü çadır kullandığımız için mecburen karavan kampına gitmek zorunda kalıyoruz, bu nedenle ilk başta yer bulmakta zorlandık ama sonunda Adrasan’da karavan kampı da bulabildik.

Biz genellikle gittiğimiz yerlerdeki tüm kamp alanlarını dolaşmaya çalışıyoruz, hem tekrar geldiğimizde yer seçimi daha kolay oluyor hem de sizin için detaylı bir rehber hazırlayabiliyoruz. Adrasan’da da neredeyse tüm çadır ve karavan kamp alanlarını dolaştık ve inceledik. Bu arada merkezde ücretsiz kamp alanı yok, ancak Adrasan çevresindeki dolaştığımız koylarda kamp kurulabilecek ücretsiz kamp yerleri olduğunu gördük. Sizin için çok detaylı bir Adrasan Kamp Alanları Rehberi hazırladık.

Adrasan Çadır Kamp Alanları

İşletmelere geçmeden Adrasan çadır kamp alanı fiyatları hakkında biraz bilgi vermek gerekirse; genel olarak fiyatlar birbirine yakın. Bazı işletmeler çadır başına ücret alırken bazıları ise kişi başı ücretlendirme yapıyor. Çadır kampı fiyatları kişi başı 40-60 TL arasında ya da çadır başı 100-120 arasında değişiyor. İki kişiyseniz ücretlendirmenin nasıl olduğu çok bir şey değiştirmiyor ama tek kişiyseniz kişi başı ücretlendiren kamp alanlarını tercih etmek daha mantıklı olur.

1- Kum Kamping

Nar ve portakala ağaçlarının altında oldukça düzenli bir kamp alanı. Çadır yerleri belirlenmiş ve elektrik çekilmiş. Duş, tuvalet ve mutfak gibi ortak kullanım alanları gayet temiz. Mutfakta aradığınız her şeyi bulabiliyorsunuz. Çamaşır makinesi ve mangal alanı bulunuyor. Bu arada Kum Kamping‘in bungalov evleri de var, çadırınız yoksa bu evlerden de kiralayabilirsiniz.

Adres: Adrasan, İbrahim Kaptan Sk, 07350 Kumluca/Antalya. Konum için tıklayın.
Telefon: 0544 775 87 07

2- Özbey Kamp

Dere kenarında ve denize oldukça yakın bir konumda bulunuyor. Özbey Kamp çadır alanlarında gölge olmayan yerlere branda çekilerek yeterli gölgelik sağlanmış. İşletmecisi ses konusunda çok hassas ve belirli bir saatten sonra gürültü yapanları uyararak gerekli sessizliği sağlıyor. Bunu sert kurallarla değil de biraz daha tatlılıkla çözüyor, yani öyle şu saatten sonra müzik kesinlikle yasak demiyor ama müzik dinlemek isteyeni de sessizlik isteyeni de aynı anda memnun edecek bir çözüm buluyor. Kısacası Özbey Kamp‘ın en büyük özelliği düzgün işletilmesi ve bir sorun yaşarsanız çözüleceğinden emin olabiliyorsunuz.

Adres: Adrasan, 07350 Kumluca/Antalya. Konum için tıklayın.
Telefon: 0536 523 69 96

3- Yörük Obası Kamp Alanı

Portakal ağaçları altında çadır kurabileceğiniz samimi bir işletme. Çadırların arasında yeterli mesafe bırakılmış, öyle dip dibe çadırlar olan bir yer değil. Tek dezavantajı denize biraz uzak olması ama öyle yürünemeyecek bir yol da değil, yaklaşık 10 dakikalık yürüme mesafesinde. Yörük Obası Kamp Alanı‘nda; elektrik, internet, ortak buzdolabı, çamaşır makinesi, mangal alanı, duş ve tuvalet var. Genellikle kamp alanlarındaki buzdolapları çok karışık olur, burada ise herkesin rafı belli ve karmaşa yok. Kendi çadırınız yoksa Yörük Obası’nda bungalov kiralama şansınız da var.

Adres: Adrasan, 233. Sk., 07350 Kumluca/Antalya. Konum için tıklayın.
Telefon: 0537 278 21 02

4- Adrasan Sahil Camping

Adından da anlaşılacağı üzere denize çok yakın bir konumda bulunuyor. Bunun dışında Adrasan Sahil Camping için ortalama bir kamp alanı diyebiliriz. Yeterli sayıda duş ve tuvalet var, biraz sıcak su problemi olabiliyor ama genelde sorun yok. Mutfak, ortak buzdolabı, mangal yeri, elektrik ve internet var.

Adrasan Sahil Camping, müsait yerlere karavan da alıyor ancak tam olarak bir karavan kamp alanı diyemeyiz. Yine de karavanla konaklayabileceğiniz nadir Adrasan kamp alanları arasında yer aldığını bilmenizde fayda var.

Adres: Adrasan, Deniz Cd. no:319, 07350 Kumluca/Antalya. Konum için tıklayın.
Telefon: 0530 938 42 50

Sahil Camping

5- Gönül Camping

Denize çok yakın ve gayet düzenli bir kamp alanı. Gönül Camping‘te gölgelik alan bulmakta sorun yaşanmıyor ancak alan çok geniş değil bu yüzden çadırlar birbirine çok yakın. Çadırınız yoksa kurulu çadırlardan kiralama imkanınız da bulunuyor.

Duş ve tuvaletler temiz ama sıcak su güneş enerjisi ile sağlandığı için akşamları soğuk su da duş almak zorunda kalabilirsiniz. Yeterli sayıda buzdolabı, internet, mangal yeri ve muzfak tezgahı var. Elektrik de var ama prizlere çok düşük akım verildiği için sürekli sigorta atıyor, en fazla telefonu şarj etmek için kullanabiliyorsunuz. Ayrıca küçük tüp kiralayıp çadırınızın yanında da yemeğinizi yapabiliyorsunuz.

Adres: Adrasan, 229. Sk. No: 58, 07350 Kumluca/Antalya. Konum için tıklayın.
Telefon: 0534 591 81 93

Gönül Camping

6- Adrasan Kıyı Camping

Çadır kurulan yerlerde bolca ağaçlık ve gölge alanlar var. Ancak tamamen gölge bir alan değil, yoğun zamanlarda yer olmazsa güneşin altında çadır kurmak zorunda kalabilirsiniz. Elektrik, internet, sıcak su, ortak buzdolabı, derin dodurucu, mangal alanı ve park yeri var. Ayrıca ekstra ücretli çamaşır makinesi de bar. Adrasan Kıyı Camping işletmecileri 7/24 kamp alanında duruyorlar ve bir ihtiyacınız olduğunda anında muhattap bulabiliyorsunuz.

Adres: Adrasan mah. Deniz cd. 106 1/1, 07350 Kumluca/Antalya. Konum için tıklayın.
Telefon: 0546 782 37 43

Kıyı Camping

7- Yalın Kamping

Adrasan sahilinde değil biraz daha yukarıda kalıyor ama denize uzak denecek bir konumda değil; yaklaşık 200-300 metre yürümeniz gerekiyor. Yeni açılmasına rağmen işletmecisi çok ilgili ve her türlü sorununuzu samimi bir şekilde çözüyor. Çadır için gölgelik alanlar sağlanmış, elektrik, buzdolabı, mangal alanı, sıcak su ve çamaşır makinesi var.

Adrasan kamp alanlarının büyük çoğunluğunda olduğu gibi Yalın kampingte de çadır kiralama imkanı bulunuyor..

Adres: Adrasan mah. İbrahim kaplan cad. 114 sk. No77, 07350 Kumluca/Antalya. Konum için tıklayın.
Telefon: 0536 554 40 13

8- Gonca Camping Adrasan

Nar ağaçları arasında oldukça keyifli bir kamp alanı yalnız denize biraz uzak bir konumda. Şöyle bir durum var, her işletmede sorunlar olur ya da iyi olan şeyler zamanla bozulabilir. Bunu bir sorun gördüğümüz için söylemiyoruz tabii ama bizim gördüğümüz Gonca Camping‘te değişmeyecek tek bir şey var, o da işletmecilerinin samimiyeti ve yardım severliği. Bu sayede de her ne sorun olursa olsun çözüleceğinden emin olabiliyorsunuz.

Gonca Camping Adrasan’da elektrik var ama çadırın yanına çekmek isterseniz kendi ara kablonuz olması lazım. Küçük bir mutfak, sıcak su, internet ve ortak buzdolabı var.

Adres: Adrasan Mh. Sarıkavak Cd no:76 Adrasan, 07350 Kumluca/Antalya. Konum için tıklayın.
Telefon: 0532 274 80 31

9- Zeytin Camping

Zeytin, limon ve çeşitli ağaçların altında sessiz sakin bir kamp alanı. Gerçi yola yakın olması sebebiyle yoldan biraz ses geliyor ama rahatsız edici boyutta değil. Çadıra elektrik alamıyorsunuz, ortak alandaki prizleri kullanmanız gerekiyor. Ortak buzdolabı, ocak, mangal alanı, çamaşır makinesi ve biraz yavaş aksa da sıcak su var. Kamp alanının hemen yanında çeşme var ve suyu içiliyor, marketten içme suyu taşımanıza gerek kalmıyor.

Zeytin Camping‘in en büyük eksisi denize olan uzaklığı, Adrasan kamp yerleri arasında denize en uzak kamp alanlarından biri diyebiliriz. Yürünemeyecek bir yol değil tabi ama yaklaşık 800-900 metrelik bir mesafe var.

Adres: Adrasan, Deniz Cd. No 278, 07350 Kumluca/Antalya. Konum için tıklayın.
Telefon: 0531 624 16 00

10- Langır Lingir Camping Cafe

Ön tarafı kafe arka tarafı ise kamp alanı olarak hizmet veren bir işletme. Genel olarak biraz daha gençlerin tercih ettiği eğlenceli bir yer. Kafe bölümü ile çadır alanı çok yakın olduğu için akşamları biraz fazla ses olabiliyor. Çadır alanları güzelce ayrılmış, yanına kadar priz getirilmiş, üstünde gölgeliği ve aydınlatması var. Yani Langır Lingir Camping için oldukça düzenli bir kamp alanı diyebiliriz.

Adres: adrasan mh. Deniz cd, sokak, 07350 Kumluca/Antalya. Konum için tıklayın.
Telefon: 0543 837 07 01

Langır Lingir

11- Portakal Camping

Tahmin edebileceğiniz gibi portakal ağaçlarının altında bulunan bir kamp alanı. Portakal Camping’in elbetteki eksikleri de var ancak işletmecisi gerçekten çok iyi insan ufak tefek problemlere takılmıyor. Size müşteri gibi değil de misafir gibi davranıyorlar. Mesela sabah kalktığınızda semaverde çay demlenmiş oluyor. Çadır alanı çok küçük değil ama aşırı fazla çadır yok çünkü bir çok noktaya masalar koymuşlar ve oturma alanları yapmışlar. Yani pek çok kamp alanında masanızı açıp sandalyenizi koyacak yer bulamazken burada çadır alanı yapmak yerine oturma alanı yapmışlar. Bu bile Portakal Camping hakkında çok büyük fikir veriyor.

Kamp alanındaki imkanlara bakacak olursak; duş ve tuvalet sayısı biraz daha arttırılsa çok iyi olurmuş ama temizlikleri gerçekten iyi. Elektrik, mutfak, buzdolabı, mangal alanı ve çamaşır makinesi var.

Adres: Adrasan, Adrasan Mah. Sarıkavak mevkii no:96, 07350 Kumluca/Antalya. Konum için tıklayın.
Telefon: 0538 363 38 08

Portakal Camping

12- Tatil Camping

Gezdiğimiz kamp alanları ile kıyasladığımızda Adrasan’da bulabileceğiniz en gölge kamp alanı Tatil Camping olabilir. Tabii en güzel yanı da tente gölgesi değil de ağaç gölgesi olması. Kamp alanındaki olanaklara gelince; elektrik var ve çadırlara yakın yerlere prizler çekilmiş, duş ve tuvalet sayısı yeterli. Mutfak, buzdolabı ve mangal alanı da var.

Adres: Adrasan, Deniz Cad. Sarıkavak Mah. No:132 Adrasan/Kumluca/ANTALYA. Konum için tıklayın.
Telefon: 0535 692 12 92

Tatil Camping

13- Deniz Camping

Yeni açılan ve fiyat olarak biraz daha uygun bir kamp alanı. Çok büyük bir fiyat farkı olmasa da Deniz Camping‘in olanaklar bakımından diğer kamp alanlarından bir farkı olmadığını da düşünürseniz tercih edilebilecek bir yer. Tente ile gölgelik alan sağlanmış ve plaja çok yakın bir konumda. Çadırların yanına kadar çekilmiş, mutfakta ihtiyacınız olacak her şey var, duş ve tuvalet sayısı gayet yeterli.

Adres: Adrasan, 07350 Kumluca/Antalya. Konum için tıklayın.
Telefon: 0534 700 46 03

Deniz Camping

14- Gümüş Camping

Burayı bize tavsiye edenler olmuştu o nedenle çok aradık ancak artık hizmet vermediğini öğrendik. Siz de bizim gibi aramayın diye listemizde yer vermek istedik. Gümüş Camping 2021 itibarıyla hizmet vermiyor, yeniden hizmete başlarsa sizlerle paylaşırız.

15- Balıkçı Koyu

Gümüş Camping gibi bu maddede uyarı niteliğinde yani burası kamp yeri değil. Aslına bakarsanız Adrasan’da ücretsiz kamp yapılabilecek en uygun yer burası, dolayısıyla ücretsiz kamp yeri arayan pek çok kişi burada çadır kuruyor. Ancak Balıkçı koyunda çadır kurmak yasak, araçla inilememisi biraz güven veriyor ama maalesef gelip ceza yazıyorlar. Risk alacaksanız bile gece geç vakitte çadırınızı kurup sabah erkenden toplamanız gerekiyor.

Adrasan Karavan Kamp Alanları

1- Ada Adrasan Camping

Adrasan’da karavan kampı arıyorsanız gerçek manada tek karavan kamp alanı Ada Adrasan Camping. Eksiği yok mu, elbette çok fazla var ancak karavanlara uygun şekilde düzenlenmiş olan tek kamp alanı burası. Karavan yerlerinin arkasında temiz su hattı ve pis su gideri çekilmiş. Hemen yanına gölgelik yapılmış, buraya üçlü priz ve aydınlatma bağlanmış. Aynı zamanda çadır alanı da bulunduğu için ortak alanda her şey var; mutfak, duş, tuvalet, buzdolabı, çamaşır makinesi gibi tüm hizmetler var. Ayrıca kafe benzeri bir oturma alanı da yapmışlar.

Ada Adrasan Camping’in en kötü yanı çevresindeki sazlıklar olması, çünkü çok fazla sinek yapıyor. Ayrıca zemine hiç bir şey yapmadıkları için çok fazla toz kalkıyor ya da en ufak su dökülmesi bile çamur olması için yetiyor. En güzeli çimlendirilmesi tabii ki ama maliyeti ve bakımı düşünüyorlarsa en azından mıcır bile dökmüş olsalar şu halinden çok daha iyi olacağı kesin. Bir de Türkiye’de ki çoğu karavan alanında yaşanan elektrik problemi burada da yaşanıyor; prizlere gelen elektrik 150 voltu geçmiyor, bu da karavanınızda hassas cihazlar varsa problem yaratabilir.

Bizim izlenimimize göre işletmeci iyi biri ve güzel bir yer yapmak için ciddi çaba sarf ediyor. Bu nedenle biz gördüğümüz bu sorunları kendisine ilettik, eksiklerin farkında olduğunu ve zamanla tüm hepsini düzelteceğini söyledi. Umarız siz gittiğinizde bahsettiğimiz sorunlar da giderilmiş olur ama yine de son olarak şunu söyleyebiliriz ki Adrasan’da karavan ile kalabileceğiniz yerler arasında en iyi seçenek şu an için Ada Adrasan Camping.

Bu arada Ada Adrasan Camping fiyatları biraz esnek; biz ilk aradığımızda karavan fiyatı 70 TL demişti, 3 gün sonra aradık kişi başı 50 TL olduğunu söyledi. Kısacası iş pazarlık gücünüze kalıyor, tabii bu fiyatların 2021 fiyatları olduğunu unutmayın bu rakamlar artık hayal.

Adres: Adrasan Mah. Sahil Cad. No:50, 07350 Kumluca/Antalya. Konum için tıklayın.
Telefon: 0543 246 63 51

Ada Adrasan Camping

2- Arya Camping

Bana sorarsanız Ada Adrasan Camping varken macera aramaya gerek yok ama Ecem sineklerden rahatsız olduğu için ertesi yaz farklı bir yer bakalım dedim. Takipçilerimizden gelen öneriler arasında da Arya Camping öne çıkıyordu, gidip görelim ona göre karar veririz diye düşündük. Gidince de zaten yorgun olduğumuz için başka yer aramayalım diyerek kaldık.

Çadır alanları çok iç içe ama karavan alanları güzel, en azından yeterli alan sağlanmış. Tabii maalesef ki karavanlar için herhangi bir altyapı yok, yalnızca yerler belirlenmiş. Ayrıca Glamping çadırları ve kendi küçük çadırları var, onlardan da kiralayabiliyorsunuz. Biz sezon dışı diyebileceğimiz bir tarihte, Eylül ortası gibi gitmiştik ve ona rağmen gürültülü bir ortamı vardı. Ayrıca kalabalık olmamasına rağmen tuvaletler için ehh işte diyebiliriz.

Arya Camping’in en büyük artısı Balıkçı Koyu’na yakın olması, Adrasan yazımızı okuduysanız Balıkçı Koyu’nun Adrasan’da denize girilecek en iyi yer olduğunu da muhtemelen biliyorsunuzdur.🤗

Açıkçası Adrasan kamp alanlarının seviyesi belli yani beklentiyi çok yüksek tutmamakta fayda var. Bizim de daha iyi bir yer bulma şansımız belki zordu ama biraz daha uygun fiyatlı bir yer bulabilirdik, Arya Camping kişi başı konaklama ücreti 100 TL, yani bize gecelik 200 TL maliyeti oldu. Elektrik alsak konaklama ücretine ek olarak 35 TL daha ödememiz gerekiyordu.

3- Adrasan Kıyı Camping Karavan Alanı

Tam olarak karavan kampı olarak düzenlenmiş bir işletme olduğunu söyleyemeyiz. Adrasan Kıyı Camping, daha çok çadır kampı olarak hizmet veriyor ancak uygun yerlere karavan da alıyorlar. Karavan için verdikleri yerler gayet geniş ve tentenizi falan rahatlıkla açabiliyorsunuz. Yalnız temiz su her yerde yok ve uzun bir hortumunuz yoksa bidonla taşımanız gerekiyor. Ayrıca gri ve siyah su dökebileceğiniz herhangi bir yerleri yok.

Bu arada maalesef Ada Adrasan Camping‘teki toz problemi Kıyı Camping‘te de bulunuyor.

4- Yalın Kamping Karavan Alanı

Yeni olması sebebiyle çok kalabalık değil ve sahilde olmadığı için kargaşadan uzak. Bu yüzden her ne kadar karavan alanı olarak düzenlenmiş olmasa da karavan park edecek uygun yerler bulunabiliyor.