Bu zamana kadar her kamp turumuz, Kızılot kamp alanları hakkında konuşup bu sene Kızılot’a gidelim dememle başlayıp, bir şekilde Ecem’in istediği gibi buraya uğramadan devam etmemizle bitiyordu. Sonunda benim istediğim oldu ve Kızılot’ta kamp yaptık ve iyi ki yapmışız dedik.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Çıktık Yola | Ecem & Fatih (@ciktikyolacom)

Aslında olay genellike şöyle gelişiyor; biz uzun kamp turları yaptığımız için sıcaklıklar henüz normal seviyedeyken doğudan başlayıp batıya doğru ilerliyoruz. Başlangıç noktamız Mersin ya da Alanya oluyor ve nereden başlarsak başlayalım Alanya İncekum tabiat parkında 15 gün kadar kalıyoruz. O kadar süre İncekumda kalınca sıcaklıklar iyice artmış oluyor ve Ecem çok sıcak oldu diyerek beni Antalya’ya doğru devam etmeye ikna ediyordu. Aslında Kızılot’ta doğru kamp alanını seçerseniz sıcaklığı dert etmenize gerek yokmuş, biz de gidince öğrendik.

Kızılot

Osay Camping: Sahilin Hemen Yanında Doğayla Buluşmak

Osay Camping, koca koca otellerin arasında olmasına rağmen ağaçların altında resmen vaha gibi bir yer. Kamp alanının kapısından girince havanın serinlediğini hissediyorsunuz. Oldukça geniş bir alana yayılan Osay Camping hem çadır hem de karavan kampı için ideal. Tuvaletler biraz eski ama gayet temizdi; bu zamanda tuvalet kağıdı ve kağıt havlu bulabileceğiniz kaç tane kamp alanı var ki. 😆 Bu arada kötü dönemleri olduğunu söyleyen takipçilerimiz de oldu, bizim kaldığımız süre boyunca iyiydi ama yine de uyarımızı yapalım. Mutfak bölümü eh işte, mecbur kalmadıkça kullanacağımız bir yer değil.

Kamp alanı denize sıfır konumda ve kumsalda tesise ait şezlonglar var. Kumsalın hemen arkasında restoran bölümü olması güzel, yemek çeşitliliği çok fazla olmasa da ihtiyaç halinde günü kurtarır. Restoranın arkasındaki kısımda ağırlıklı olarak çadırlar var ve biraz kalabalık oluyor. Pansiyonun arkasındaki bölüme giderseniz denize çok az daha uzak olursunuz ama sakin ve huzurlu bir kamp yapabilirsiniz.
Osay Camping

Mavi Cennet Camping: Bir Pansiyon Otoparkı 😬

Bizim ilk hedefimiz burasıydı, konuma gittiğimizde karavandan inmeme bile gerek kalmadı Ecem inip baktı ve arkamıza bakmadan kaçtık. Çok tıkış tıkış bir yermiş, iki karavanın arasında genişliği 3 metre bile olmayan bir yer göstermiş ve arkamıza da çadır alacağını söylemiş.

Denize sıfır, hatta Google konumuna bakarsanız denizin içinde ama yüksekte kaldığı için merdiven inmeniz gerekiyor. Kumsalda ücretsiz şezlonglarının olduğunu belirtiyorlar ama sahilde yürüyüş yaparken gördüğümüz manzara biraz farklıydı. Evet bir gölgelik yapılmış ve şezlonglar var fakat kumsala da çadır alıyorlar. Buraya çadır kuranlar da şezlongları sahiplenmiş.

Mavi Cennet Camping

Dortmund Camping: Acaba? 🤔

Öncelikle şunu söyleyelim yukarıdan gelip tesisin içerisine girmedik. Sahil tarafından baktık ve yerinde Nazar Apart Pansiyon’u gördük ama kamp alanına dair herhangi bir şey göremedik. Muhtemelen Mavi Cennet gibi burası da pansiyonun otoparkını ya da bahçesini kamp alanı olarak değerlendiriyor.

Sonuç olarak Kızılot Kamp Alanları arasında bizim tam olarak kamp alanı diyebileceğimiz tek bir yer var o da Osay Camping. Yalnız öyle çok da abartmaya gerek yok, tekrar gidelim 15 gün kalalım falan diyeceğimiz bir yer değil. Yolumuz düşerse en fazla 1-2 gecelik uğrarız, muhtemelen fazlası olmaz.