Kekova’da konaklayabileceğiniz iki farklı bölge var; Üçağız Köyü ve Kaleköy. Kekova’da nerede kalınır sorusunun cevabı Kekova’ya ne amaçla geldiğinize bağlı olarak değişiyor. Eğer yalnızca Kekova Tekne turuna katılmak için burada konaklamayı düşünüyorsanız Üçağız pansiyonları daha uygun olur. Bu tavsiyemiz tamamen para ile ilgili başka bir sebebi yok. :) Kaleköy otel ve pansiyon fiyatları Üçağız’dan çok daha yüksek, bir de alternatifin az olması sebebiyle Kaleköy’de yeme – içme de çok maliyetli oluyor. Bu yüzden amaç otelde durup dinlenmek falan değilse Üçağız’da konaklarsanız karlı olursunuz.

Ben otelde zaman geçirip kafa dinlemek istiyorum, gündüz de denizime girerim gibi bir düşünceniz varsa o zaman Kaleköy otellerini tercih edebilirsiniz. Tabii böyle bir tatil için Kaleköy’ün uygun olup olmadığı tartışılır ama Üçağız ile kıyaslarsak en azından Kaleköy’de denize girebiliyorsunuz.

Yalnız tüm Kekova otelleri ve Kekova pansiyonları için genel bir durum var; o da bölgedeki standartların biraz düşük olduğu. Uyarımızı da yaptığımıza göre Kaleköy ve Üçağız’ın otelleri ile pansiyonlarından oluşan listemize geçebiliriz.

Üçağız Otelleri ve Pansiyonları

1- Telemenin Evi Pansiyon

Mütevazı bir yer olarak tarif edebileceğimiz Telemenin Evi Pansiyon, temiz bir aile işletmesi. Kahvaltısı biraz zayıf ama yemekler gayet güzel. Memnun ayrılmanız sizin beklentinize ve kaldığınız kata bağlı; en üst kattaki odalarda kalırsanız tüm olumsuzlukları görmezden gelmenizi sağlayacak bir manzarası var.

Adres: Köyü No:2, Üçağız Cami, 07570 Demre/Antalya. Konum için tıklayın.
Telefon: (0242) 874 22 18

2- Kekova Gönül Pansiyon

Köy meydanı diyebileceğimiz yerde bulunan Kekova Gönül Pansiyon, güzel bir manzaraya sahip. Ancak tekne turları için gelenlerin bu meydanı otopark olarak kullanması sebebiyle biraz kargaşa içerisinde oluyor.

Adres: Kaleüçağız, Üçağız Sokak, 07570 Demre/Antalya. Konum için tıklayın.
Telefon: 0532 416 17 29

3- Kekova Pansiyon

Harika bir manzaraya sahip ve doğa ile iç içe bir pansiyon, hele odaların önündeki masalar çok keyifli. Kekova Pansiyon da bu bölgedeki pek çok işletme gibi aile işletmesi ve işletmecilerin hepsi oldukça ilgili insanlar.

Adres: Kaleüçağız, 07570 Demre/Antalya. Konum için tıklayın.
Telefon: (0242) 874 22 59

4- Ekin Pansiyon

Üçağız pansiyonları‘nın geneli ile kıyaslandığında Ekin Pansiyon, biraz daha uygun fiyatıyla öne çıkıyor. Açıkçası hizmet olarak da aşağı kalır bir yanı yok, konumu gayet iyi ve kahvaltısı oldukça güzel.

Adres: Üçağız Sokak, Kaleüçağız mahallesi no:41, 07572 Demre/Antalya. Konum için tıklayın.
Telefon: 0534 441 30 86

5- Cennet Pansiyon

Üçağız iskelesinin tam karşısında olan Cennet Pansiyon, biraz eski ama temiz bir yer. Ev yapımı reçelleri, köy terayağı ve bazlaması ile çok güzel bir kahvaltısı var. Akşam yemekleri için ise sabahtan söylerseniz sizin için hazırlıyorlar. Bir dediğinizi iki etmeyen işletmecileri var.

Adres: Kaleüçağız, Kekova Yolu, 07570 Demre/Antalya. Konum için tıklayın.
Telefon: 0531 277 62 11

6- Likya Pansiyon

3 yıldızlı bir otel olduğunu düşünerek değerlendirirsek eleştirilecek yönleri olduğunu söyleyebiliriz. Ancak adı, Likya Pansiyon olduğu için burayı bir pansiyon olarak değerlendirirsek gayet iyi diyebiliriz. Neden derseniz odalar pansiyona göre büyük ama bir otel için küçük ya da kahvaltısı otel için minimalist ama bir pansiyon için çeşit çeşit ev yapımı reçel yeterli diye düşünüyoruz.

Adres: Antalya/Demre/Kekova Üçağız, 07570 Demre/Antalya. Konum için tıklayın.
Telefon: 0531 596 84 08

7- Theimussa Pension

Üçağız’daki denize sıfır olan nadir otellerden bir tanesi olması sebebiyle muhteşem bir manzaraya sahip. Yalnız denize sıfır olmasından dolayı buradan denize girebileceğiniz yanılgısına düşmeyin. Theimussa Pension‘un hemen yanında binlerce yıllık lahitler bulunuyor ve bu da enteresan bir manzara.

Adres: Ucağiz Mah. Kekova Kale No:94/1, 07573 Demre/Antalya. Konum için tıklayın.
Telefon: (0242) 874 22 52

Kaleköy Otelleri ve Pansiyonları

1- Simena Pansiyon

Aslına bakarsanız Simena Pansiyon, Kaleköy’de bulunan geleneksel bir köy evi. Bu evin odalarını biraz düzenleyerek otel haline getirmişler. Denizin kenarında olması büyük bir avantaj, hem denizden yararlanabiliyorsunuz hem de şezlonglarında güneşlenebiliyorsunuz.

Adres: Kaleüçağız, 07572 Demre/Antalya. Konum için tıklayın.
Telefon: (0242) 874 20 25

2- Kale Pansiyon

Adından da anlayacağınız gibi Kale Pansiyon, Kaleköy’de bulunuyor. Lokasyon olarak oldukça güzel, denize sıfır ve harika bir manzarası var. Yalnız yüzmek için erken uyanmanız gerekiyor, saat 10:00’dan sonra Kaleköy tekne trafiği çok yoğun. Bu nedenle denizin pek tadı olmuyor.

Adres: Kaleüçağız Mh., Kale Sk., 07570 Demre/Antalya. Konum için tıklayın.
Telefon: 0242 874 21 11

3- Sahil Pension

Butik otel tadında küçük bir pansiyon desek Sahil Pension için uygun olur. Denize sıfır olması güzel ama deniz gün içerisinde tekneler dolayısıyla çok güzel olmuyor. Bunun yerine ücretsiz olarak kullanabileceğiniz otelin kanosu ile gezinti yapmak çok daha keyifli.

Adres: Kekova Bölgesi Üçağız Köyü, Kalekoy Mah. No:145/a, 07570 Demre/Antalya. Konum için tıklayın.
Telefon: (0242) 874 22 63

4- Ömür Pansiyon

Diğer Kaleköy otelleri‘nden farklı olarak Ömür Pansiyon sahilde değil, limana yukarıdan bakan bir konumda ve güzel bir manzarası var. Kısaca tertemiz bir aile işletmesi olarak özetleyebiliriz.

Adres: Kaleüçağız, Kale sok no 155, 07572 Demre/Antalya. Konum için tıklayın.
Telefon: 0536 283 30 50