in ,

Kayak Turları

Bilinen büyük kayak turlarının yanı sıra ekonomik ve iyi olanlarını var mı diye soranlar için tüm detaylar yazımızda.

Kartalkaya Kayak Turu

Kış sporlarının gözdesi kayak sporunu doyasıya yapabileceğiniz günler Türkiye’de ortalama 3 ay, yurtdışında ise 4-5 ay civarında. Bu süreyi en verimli ve bütçe anlamında da en uygun olacak şekilde kullanmak her kayak sever için önemli bir konu. Biz de kayaksever okuyucularımız için kayak turları düzenleyen firmaları ve kendi deneyimlerimizi anlatan bir yazı yazmak istedik.

Bu yazıda göreceğiniz tur firmalarının belki de ismini hiç duymadınız. ets tur, jolly tur, anı tur gibi büyük tur firmalarının aksine odaklı ve belki de en büyük işi bu olan tur firmalarını ve deneyimlerimizi bulacaksınız.

Çevre illerden her gün kalkışlı Kartepe, Kartalkaya, Dorukkaya, Uludağ turları mevcut. Daha uzaklara yani Erciyes, Palandöken ve Davraz’a gitmek isterseniz de programlı turlardan faydalanabilirsiniz. Hatta Bansko’ya dahi gidebileceğiniz güzel turlar var. Kayak turları düzenleyen tur firmalarının sayısı oldukça fazla. Peki hepsi iyi mi, ucuz mu, tercih edelim mi diye soracak olursanız da cevaplarımız aşağıda:

Radikal Tur

Yılların bilinen ve tüm tercih edenleri memnun bıraktığı tur firmasıdır kendisi. Bir kere tur programından 5 dk. bile sapma yaşamazsınız. Söz verdiği saatte sizi bırakır; tur planında yayınladığı saatte de otobüsü kaldırır. Radikal Tur ile Kartalkaya ve Dorukkaya’ya gidebilirsiniz. Günübirlik ve her gün kalkışlı turların yanı sıra konaklamalı turlar da satıyor. Standart oda tercihi size uyuyorsa konaklamalı turlarınız Radikal Tur’dan uygun fiyata satın alabilirsiniz. Aynı zamanda Radikal Tur kayak ekipmanı kiralamak için de %20 gibi bir indirim kuponu dağıtıyor. Yılda en az 2 kez Radikal Tur ile Kartalkaya’ya gidiyoruz ve herkese öneriyoruz. Sıcacık ve rahat koltuklu otobüsünde yolculuklarınız güzel geçecektir. Turları ile ilgili tüm detaylara bu adresten ulaşabilirsiniz.

Kartalkaya Kayak Turu

Penguen Tepe

Penguen Tepe adını ilk Kartepe ile birlikte duyurdu ve ardından Kartalkaya ve Uludağ turlarını da listesine ekledi. Penguen Tepe, hiçbir şekilde kayak malzemesi almayan ve yeni başlayan; A’dan Z’ye kiralama yapmak isteyen kişiler için uygundur. Bu turla gittiğinizde zirveye varmadan önce kendi kiralama dükkanlarında mola verirsiniz ve kiralamaları geri iade etmek için dönüşte de aynı şekilde dükkana uğrarsınız. Bu kendi ekipmanı ile gelen ve kiralama yapmayacak kişiler için en az 1 saatlik vakit kaybı yaratır ki bu özellikle günübirlik giden kişiler için ciddi bir süredir. Aynı zamanda tur programına uygun kalkış yapamadığı için yaklaşık 1 saatlik rötara şimdiden hazırlanın. Fiyatları diğer turlardan çok az daha pahalıdır, rahat otobüsleri vardır. Dönüş yolunda sucuk – ekmek partisi yaparlar ancak sucuk – ekmek çeyrek ekmekten bile küçüktür. Sakın buna güvenip yemek yememezlik yapmayın. 🙂 Karar vermeden önce de şikayet var daki yorumlara bir göz atın derim.

Dama Tur

Kartalkaya, Erciyes ve Uludağ tarafına yıllardır tur düzenleyen eski bir firmadır. Ancak eski bir firma olması iyi hizmet vereceği anlamına gelmiyor maalesef. Bakımsız otobüsleriyle sizi uzun yolculuklara uğurlayabilir ancak neyse ki turlarda yer alan rehberleri o kadar iyi insanlar ki açığı kapatıyorlar. Dama Turla Erciyes kayak turuna katıldık ve tur programı ile zamanlamasından genel olarak memnun kaldık. Bir daha bu turla gider misiniz deseniz zorunda kalmadıkça gitmeyiz.

Heptur

Bansko, Kartalkaya, Uludağ ve Kartepe bölgelerine tur düzenliyor. Daha önce biz hiç kullanmadık. Kartalkaya’da Dorukkaya pistlerini kullandığı için tur fiyatı – doğal olarak – 20 TL civarında daha pahalıdır. Kartalkaya’ya gidecekseniz zaten Radikal Tur’u seçin, diğer noktalar için Heptur’a bakın deriz.

SSC Tur

Bansko, Kartalkaya, Uludağ ve Kartepe bölgeleri için seçebilirsiniz. Sitesinde fiyatları her zaman indirimli görürsünüz ama hemen en uygunu burasıdır diye karar vermeyin; genelde bir satış taktiği oluyor bu durum. 🙂

Aksa Tur

Bansko için tercih ettiğimiz tur firmasıdır. Firma sahibi Bahar Hanım ki kendisi Bulgar vatandaşı oluyor; tüm tur boyunca sizinle ilgilenir. Her sorununuzu çözmek için sabahtan akşama kadar otelde bekler, gideceğiniz restaurant için bile sizin adınıza rezervasyon yaptırır. Tur programına bağlıdır ve hiçbir şeyi aksatmaz. Aklınızda Bansko var ise bu firmayı gönül rahatlığıyla öneriyoruz.

İyi eğlenceleeerrr..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

    İmam Çağdaş Lahmacun Gaziantep

    Gaziantep Gezi Rehberi

    Kiev Tramvay

    Kiev Gezi Rehberi