Bir Tatil Parası Da İstanbul Havalimanı Otoparkı’na Bırakmayın

Havalimanı Otopark Ücretleri ve Alternatif Ucuz Otoparklar

İstanbul Havalimanı Otopark

Toplu taşıma ağının dışında olması sebebiyle İstanbul Havalimanı’na gitmek için en rahat yol kendi aracınızı kullanmak. Tabii iş arabayla gitmekle bitmiyor asıl mesele arabayı hangi otoparka bırakacağınız.

Biz havalimanına çok yakın bir bölgede oturduğumuz için hem İstanbul Havalimanı Otoparkı hem de çevresindeki otoparklar ile ilgili en güncel bilgiler bizde diyebiliriz. Her ne kadar otopark ihtiyacı duymasak da yeni açılan ya da kapanan otoparkları ve otopark ücretleri ile ilgili tüm kampanyaları gelip geçerken bile görüyoruz. Bu arada havalimanının geç açılması ve tam olarak sistem oturmadan korona dönemi falan derken çok fazla otopark açıldı ve kapandı. Bu sirkülasyon hala devam ediyor o nedenle google’da bulduğunuz otoparklara güvenerek yola çıkarsanız açıkta kalabilirsiniz. Hatta biz sürekli yazımızı güncelliyor olsak bile yine de yola çıkmadan seçtiğiniz otoparkı aramanızda fayda var.

İstanbul Havalimanı Otopark Ücretleri

Hem açık hem de katlı otopark bulunan İstanbul Havalimanı, toplam 40 bin araç kapasitesine sahip.

 • 1 saatlik açık otopark ücreti: 16 TL
 • 1 saatlik katlı otopark ücreti: 21 TL
 • 1 günlük açık otopark ücreti: 44,50 TL
 • 1 günlük katlı otopark ücreti: 63 TL

İstanbul Havalimanı Vale Hizmeti

Şu an otopark yoğun olmadığı için vale ne kadar gerekli olur o tartışılır ama ihtiyacınız olabileceği için yine de bilgi verelim; İstanbul Havalimanı’nda vale ücreti 35 TL ve tabii ki bunun üzerine otopark ücreti de ekleniyor.

İstanbul Havalimanı Ucuz Otopark

Bu otoparkların en büyük amacı uygun fiyata hizmet vermek olsa da servisle sizi kapının önüne kadar bırakıyor olmaları da önemli bir avantaj. Açıldığı günden bu yana havalimanı ile ilgili çok farklı şikayetler duymuş olabilirsiniz, bize sorarsanız en büyük problem otoparkın planlaması. Giriş, çıkış ve yer bulmakla ilgili hiç bir sıkıntı yok ama terminal ile otopark arasında çok uzun bir mesafe var. Sadece uzun uzun yürümekle kalmayıp asansöre de binmeniz gerekiyor. Yani kapıya kadar servisle gitmek daha rahat olabilir.

 • İstPark: Açık
  Havalimanına en yakın ve ulaşımı en kolay olan otopark, servisle 7-8 dakikada terminale ulaştırıyorlar. Günlük ücret 25 TL ama fiyat herhangi bir yerde yazmadığı için gitmeden önce fiyat almanızda fayda var. Otopark yeri çok geniş değil ama genelde çok dolu olmuyor. Rezervasyon ve iletişim bilgileri için İstPark web sitesi.
 • İstanbul Hava Otopark: Açık
  Mesafe olarak biraz daha uzak olsa da otopark ile havalimanı arasında servis en fazla 10 dakika sürüyor. Günlük ücret ise 29 TL. Rezervasyon ve iletişim için İstanbul Hava Otopark web sitesi.
 • Park & Go: Kapalı
 • Otopark Check- Out: Kapalı
 • Hava İs Park: Kapalı
 • 7/24 Hava Park: Kapalı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Datça

  Aslında Bırakacaksın İşi Gücü Yerleşeceksin Datça’ya

  Göcek

  Göcek; Para Mutluluk Getirmez Ama Sizi Buraya Getirebilir