Toplu taşıma ağının dışında olması sebebiyle İstanbul Havalimanı’na gitmek için en rahat yol kendi aracınızı kullanmak. Tabii iş arabayla gitmekle bitmiyor asıl mesele arabayı hangi otoparka bırakacağınız.

Biz havalimanına çok yakın bir bölgede oturduğumuz için hem İstanbul Havalimanı Otoparkı hem de çevresindeki otoparklar ile ilgili en güncel bilgiler bizde diyebiliriz. Her ne kadar otopark ihtiyacı duymasak da yeni açılan ya da kapanan otoparkları ve otopark ücretleri ile ilgili tüm kampanyaları gelip geçerken bile görüyoruz.

İstanbul Havalimanı Otopark Ücretleri

Hem açık hem de katlı otopark bulunan İstanbul Havalimanı, toplam 40 bin araç kapasitesine sahip. Aşağıda örnek olması açısından saatlik ve günlük otopark ücretlerini paylaşıyoruz. Uzun süreli parklamalarda fiyatlar biraz daha düşüyor. Ayrıca mobil uygulama üzerinden ödeme yaparsanız %10 indirim oluyor.

 • 0-1 saat arası açık otopark ücreti: 35 TL
 • 0-1 saat arası katlı otopark ücreti: 45 TL
 • 12-24 saat arası açık otopark ücreti: 90 TL
 • 12-24 saat arası katlı otopark ücreti: 130 TL

İstanbul Havalimanı Vale Hizmeti

Şu an otopark yoğun olmadığı için vale ne kadar gerekli olur o tartışılır ama ihtiyacınız olabileceği için yine de bilgi verelim; İstanbul Havalimanı’nda vale ücreti 150 TL ve tabii ki bunun üzerine otopark ücreti de ekleniyor.

İstanbul Havalimanı Ucuz Otopark

Biz Sabiha Gökçen çevresindeki otoparkları sık sık kullanıyoruz. İstanbul Havalimanı çevresinde de bu tür otoparklar açılınca sevinmiştik. Fiyat avantajı bir kenara servisle terminal kapısında inmek çok daha rahat oluyor. Arabayı havalimanı otoparkına bırakınca, park yeri bulmak ayrı dert terminale yürümek ayrı dert.

Ancak İstanbul Havalimanı çevresindeki ucuz otoparklar maalesef kullanılacak gibi değil. Sürekli yeni otoparklar açılıyor ama maalesef uzun ömürlü olmuyor.

Peki bu otoparklar neden sürekli kapanıyor derseniz, zaten istenmiyorlar. Bu bölgede otopark ruhsatı almak zor olduğu için bazıları kaçak oluyor. Onların kapanmasına şaşırmamak lazım ama aracınız ruhsatsuz bir otoparka bırakmadığınıza da emin olun. Çünkü sadece otoparka ceza yazılmıyor, sizin aracınız da Yediemin Otoparkına çekiliyor. Ruhsatı olanların kapanmasının ise çok farklı nedenleri var, mesela servisleri korsan taşımacılık sebebiyle bağlanıyor, cezalar yazılıyor. Bir yerden sonra otoparklar dayanamıyor.

Google Maps’e güvenip kapıda kalmayın diye özellikle kapanan otoparkları da aşağıya ekledik. Bizim bildiğimiz şu an açık olan tek bir otopark var ama o da bugün kapansa şaşırmayız. Biz kapandığını gördüğümüzde hemen yazıyı güncelliyor olsak da siz yine de gitmeden arayıp açık olduklarından emin olun. Hatta öyle 1 hafta önceden değil 7-8 saat önce falan arayın çünkü bir ceza geliyor ve anında kapanabiliyor.

 • Airpark 7/24: Açık
  Işıklar Köyü’nde İstanbul Havalimanına çok yakın bir mesafede bulunuyor. Güncel fiyat 1 gün için 120 TL, 1 günden fazla kalırsanız günlük fiyat 80 TL. 15 gün ve daha uzun süreler için ekstra indirimler oluyor.
 • İstPark: Kapalı
 • İstanbul Hava Otopark: Kapalı
 • Park & Go: Kapalı
 • Otopark Check- Out: Kapalı
 • Hava İs Park: Kapalı
 • 7/24 Hava Park: Kapalı