Kamp alanlarında tanıştığımız insanlarla aramızda geçen sohbet konularının başında elbette kamp alanları var. Bu sohbetlerde de konu her zaman bir şekilde Evcan Camping’e gelir. Gidenin de gitmeyenin de dilinde bir Evcan Camping dolanıyor, çok ilginç. 😀 Bu yüzden 2022 yılında Mersin’den Bodrum’a kadar tam 4 ay süren kamp rotamız üzerindeki Marmaris’e geldiğimizde kalacağımız yer belliydi, tabii ki Evcan Camping. Haliyle o kadar anlatılınca merak etmiştik, zaten başka yerde kalsak insan içine çıkamayız.. biliyo musunuz biz 4 ay aralıksız kamp yaptık.. hisarönüne gittiniz mi?.. gittik.. nerede kaldınız.. hisar camping.. evcanda kalacaktınız siz boşuna gezmişsiniz.. 🥴 emin olun bu diyalog yaşanırdı.

Bu arada yeni kamp rotaları ile gezilerimize devam ediyoruz, instagramda takip etmek için tıklayın! 🙋🏻‍♀️🙋🏻‍♂️

Marmaris

Evcan Camping’te Ne Var, Ne Yok?

 • Her yerde elektrik panosu var,
 • Karavanlar için pis su gideri var,
 • Fiyatları diğer kamp alanlarına göre yüksek,
 • Çöpler düzenli toplanıyor ama biraz daha sık toplanmalı,
 • Rezervasyon almıyor,
 • Duşlarda sıcak su yok, aslında var ama güneş enerjisi olunca genelde olmuyor,
 • Ortak alanlar genelde temiz,
 • Yürüme mesafesinde büyük market yok,
 • Cafe & Restoran bölümü var,
 • Telefon iyi çekiyor,
 • Wifi var,
 • Mangal serbest, karavan ya da çadırın önünde yakabiliyorsunuz,
 • Kredi kartı ile ödeme kabul etmiyor, nakit ve eft ile ödeme yapabiliyorsunuz.
Plaj

Konum

Peki Evcan Camping’i bu kadar güzel yapan ne? Genele bakarsak insanlar düzenli olduğu için tercih ediyor ama bizce en güzel yanı konumu. Şimdi Marmaris koylarının güzelliğini anlatmaya gerek yok, Hisarönü de Marmaris’in en güzel koylarından bir tanesi. Evcan Camping de bu koyun en güzel noktasında bulunuyor. Hisarönü Koyu‘nun sağ tarafına yani Marmaris yönüne doğru gidildikçe denizin dibi balçıklaşmaya başlıyor, Evcan’ın olduğu yer güzel. Kamp alanı denize sıfır ve direkt olarak kumsala erişebiliyorsunuz. Biz gittiğimizde şansımıza en ön sıra boştu ve oraya yerleştik sanki deniz kenarında ev almış gibiydik. 🤗

Evcan

Evcan Camping Nasıl Bir Yer?

Gelelim çoğunluğun Evcan Camping’i sevme sebebine, evet düzenli olması gerçekten çok seviliyor. Mesela yan tarafında Hisar Camping var; konum, plaj, deniz kısaca her şey aynı hatta fiyatı daha ucuz. Yine de özellikle karavancıların ilk tercihi Evcan, karavan kampçıları gerçekten düzeni çok seviyor, çadır kampçıları o kadar değil. Evcan Camping’i bu kadar düzenli yapan da kesinlikle işletmecileri, tam bir aile işletmesi ve her şeyle ilgileniyorlar. Karavanınızla kapıdan girdikten sonra başka bir şey yapmanıza gerek yok; Mustafa abi alıyor yerleştiriyor, elektriğini çekiyor, giderini bağlıyor. Bir problem olduğunda anında ilgileniyor. Eşi Ayşe abla da genelde kafe & restoran bölümüyle ilgileniyor. Özellikle köftesi gayet güzel, yoğurtlama falan da yapıyor.

Kafe & Restoran

Her şey bir yana bizi en mutlu eden yanlarından biri de gölge alan sorunu olmamasıydı, Evcan Camping tamamen okaliptüs ağaçlarının gölgesinde. Tıkış tıkış bir yer değil, içerisi güzel esiyor öyle sıcaktan bunaldığımızı hatırlamıyoruz, gerçi zaten deniz 2 adım bunalsak da sorun değildi. 😎 Buraya Datça’dan gelmiştik ve oradaki sıcağa en fazla 4-5 gün dayanabilmiştik. Bu yüzden Datça’dan sonra Hisarönü bize ilaç gibi gelmişti.

Şimdi yukarıda rezervasyon almıyor demiş olsak da aslına bakarsanız alıyor gibi ama almıyor gibi de diyebiliriz 😆 evet kafalar yandı. Şimdi şöyle, bir telefon numarası var arayıp rezervasyon yapabilirsiniz ama genelde açmıyorlar. Diyelim ki ulaştınız ama ileri tarihli rezervasyon almıyorlar, eğer siz aradığınızda boş yer varsa buyurun gelin diyorlar. Ancak o gün ya da akşam aradıysanız ertesi sabah giriş yapmanız lazım, tabii uzun süre kalacaksanız muhtemelen sizin için 1-2 gün opsiyon tanırlar. Yani bize de ilk başta saçma gelmişti ama gittiğimizde gördük ki haklılar. Çünkü çıkış tarihleri belli değil, biz de 4 gün diye gidip 12 gün kalmıştık. 😀 Sonuç olarak ya bizim gibi karambole gideceksiniz ya da 1 gün önce arayıp ona göre plan yapacaksınız.

Evcan Camping, ağırlıklı olarak karavan alanı gibi hizmet veriyor, sadece aradaki boşluğa çadır alıyor. Bu nedenle yer bulabilmek için biraz şanslı olmanız lazım, gerçi karavan için de durum pek farklı değil. Sezonluk sabit karavan sayısı çok fazla olduğundan kısa süreli kamp için yer bulmak kolay değil. Evcan’da kısa süreli konaklamadan 15-20 gün falan anlaşılıyor. Elbette çok daha kısa hatta 1 gece kalanlar da oluyor ama çoğunluk uzun süreli kalıyor. Bu arada kışlık depo da var, en son aylık 500 TL gibi bir şeydi. Yazın tatil bitince karavanınızın kapısını kapatıp gidiyorsunuz, siz gittikten sonra alıp depoya götürüyorlar, ertesi sene de siz gelmeden kamp alanına getiriyorlar. Bu şekilde yapan pek çok kişi vardı, insanlar tekne bile almış giderken onu da bırakıyor.

Hisarönü Koyu

Alışveriş

Çevresinde küçük bakkallar dışında alışveriş yapacak yer olmaması biraz dezavantaj. Ancak A101 Kapıdayı kullanarak sipariş verebilirsiniz. Şok market de bir seçenek ama bizim siparişimizi bir türlü teslim etmemişti, A101 daha sorunsuzdu. Ayrıca belirli aralıklarla sebze/meyveci, çerezci, Datça’dan balıkçı falan geliyor. Hatta bir gün kamp alanının içinde kıyafet, havlu satan kısa süreli küçük bir pazar bile kuruldu. Bir de karpuzcu geliyor ama ona dikkat edin karpuzu kelek çıkmıştı. 🤬 Neyse arada böyleleri de çıkıyor ama sonuç olarak aç kalmazsınız. Zaten hiç biri olmasa bile Yurdanur abla var, kamp alanında elinde bisikletiyle gezen bir abla görürseniz doğru kişiyi buldunuz. Her sabah evinde yaptığı açma ve poğaçaları satar. Bazen gün içinde de bir şeyler yapar; kimi zaman kek, kimi zaman sütlaç, bazen yaprak sarma, meze falan da yapıyormuş ama bize denk gelmedi. Sağolsun kahvaltılarımızı baya kurtarmıştı. 👌

Kahvaltı

Evcan Camping Fiyatları

Evcan Camping fiyatları diğer kamp alanlarının biraz üzerinde; 2022 fiyatı elektrik dahil küçük çadır 300 TL, büyük çadır 350, karavan 350 TL. Restoranın fiyatları Marmaris merkezindeki fiyatlardan çok farklı değil, yani ortalama üstü diyebiliriz.

Karavan Kamp Yeri

Tekrar Gider miyiz?

Bizim 4 aylık turumuzda en uzun kaldığımız yerlerden biri Evcan Camping olmuştu, aslında bakınca çok yapılacak bir şey yok gibi duruyor. Yani öyle yürüme mesafesinde gezilecek bir yer ya da yapılacak bir şey yok. Ancak bir kaç gün kaldıktan sonra o kadar güzel bir rutin oluyor ki tatil yaptığınızı hissediyorsunuz. Zaten tatil tam olarak böyle bir şey değil mi? Bu yüzden Evcan Camping bizim ileride tekrar gideceğimiz kamp alanları arasında, umarız siz de beğenirsiniz.

Hisarönü
Mangal
Pazar
Evcan Camping Ortak Alanlar