Yaz kampı denince akla ilk gelen kamp alanlarından bir tanesi olan Akyaka Orman Kampı, ağaçların altında konaklayıp yürüme mesafesindeki koylarda denize girebileceğiniz gayet güzel bir kamp alanı. Belli başlı eksiklikleri olsa da genel olarak baktığımızda ve Muğla’daki diğer kamp alanlarını düşündüğümüzde ortalamanın üstünde diyebiliriz, biz memnun kaldık.

1 yıl sonra gelen acı güncelleme ☹️ evet biz burada kaldıktan sonra çok şey değişmiş. 2021 yılında gidip sorunlar olsa da memnun ayrılınca, burayı işleten vakıf boş durmamış nasıl memnuniyetsiz ayrılırlar diyerek 2022 yılında bir takım değişiklikler yapmış. 😳 Aşağıdaki bilgileri de güncelledik ama yapılan değişiklikleri şöyle kısaca özetleyelim; 30 günden az kalanlara elektrik verilmiyor her gelen kapıda şok oluyor. Kiralık buzdolabı yok zaten elektrik olmadığı için normal ama en azından ortak dolap olabilirdi. Otopark kaldırılmış zaten insanlar arabayı çadırın dibine alıyordu o yüzden çok bir şey değişmemiş. Kişi başına da ücret almaya başlamışlar, kalabalık aileler için çok maliyetli olmuş.

Akyaka Orman Kampı, her şeye rağmen Türkiye’nin en iyi kamp alanları arasında sayabileceğimiz bir yer.

Akyaka orman kampının en beğendiğimiz yanı önündeki küçük koylarıydı. Biraz yürümeniz ve merdiven inmeniz gerekiyor ama gerçekten muhteşem bir denizi var. Hatta bize göre Akyaka’da denize girilecek en güzel yerler Akyaka orman kampındaki; Akvaryum, Albay Koyu ve 72 Merdiven Koyu gibi küçük koylar. Kayalıkların üzerindeki ahşap platformlar sayesinde çok rahat bir şekilde denize girebiliyorsunuz. Kayaların altından buz gibi Azmak suyu, denize karıştığından su oldukça soğuk oluyor. Suyun dibi gözükmediği için su bulanıkmış gibi geliyor ancak bunun sebebi tatlı su ile tuzlu suyun karışması.

Albay Koyu

Akyaka orman kampının diğer bir güzel yanı da merkeze olan yakınlığıydı; kamp alanı içerisindeki yoldan yürüyerek 10 dakikada merkeze ulaşabiliyorsunuz. Hem gezip dolaşmak için hem de alışveriş için büyük avantaj. Aslında kamp alanı içerisinde bir market var ama ekmek, su, içecek gibi temel ihtiyaçlar dışında pek bir şey yok. Diğer ihtiyaçlar için merkeze gitmeniz gerekiyor. Yol kısa olsa da biraz yokuş, o yüzden gelirken içme suyu gibi taşıması zor olan şeyleri arabanıza doldurun ki yürüyerek taşımak zorunda kalmayın.

Çadır ve Karavan Alanı Hakkında Bilgiler

Aşağıda madde madde yazdık ama kısaca söylemek gerekirse Akyaka Orman Kampı size asgari şartları sunuyor ama rahat etmek ve her şeyiniz eksiksiz olsun istiyorsanız hazırlıklı gelmeniz gerekiyor. Çadırımı alıp gideyim derseniz özellikle yemek konusunda zorluk yaşarsınız.

 • Tuvaletlerin pırıl pırıl olmasa da kullanılabilecek temizlikte olduğunu söyleyebiliriz. Ayrıca engelli tuvaletinin olması da gayet güzel.
 • Soyunma kabini, duş ve kadınlar için kapalı duş var. Ancak sıcak su, güneş enerjisi ile sağlandığından oldukça kısıtlı.
 • Çamaşır yıkayabileceğiniz lavabolar var, bunun dışında çamaşır makinesi gibi bir hizmet yok.
 • Elektrik yok, aslında var ama çadırlara ve karavanlara verilmiyor. Eskiden veriliyordu şu an kısa süreli konaklamalarda elektrik verilmiyor.
 • Kamp alanında mutfak yok.
 • Akyaka orman kampında tüplü mangal dahil her tür mangal ya da ateş yakmak yasak. Küçük tüp ve elektrikli ocak kullanmak serbest.
 • Ortak buzdolabı ya da kiralık buzdolabı yok.
 • Akyaka Orman Kampı’nın neredeyse her yerinde telefon çekiyor, en azından bize telefonun çekmediği bir yer denk gelmedi.
 • Yeterli otopark alanı var.
 • Yabani hayvan yok, biz oradayken gece kamp alanının çok yakınına domuz sürüsü gelmişti ama tehlike teşkil edecek bir durum yok. Yalnızca domuzlar gelince köpekler aşırı havlıyor ve uyuyamıyorsunuz.
 • Sürekli olarak ilaçlama yapılıyor, bu sayede rahatsız edecek derecede sinek yok.
Akyaka Kamp

Taş Evler & Kagir Evler

Akyaka orman kampında konaklamak için diğer bir seçenek de denize nazır Bungalov tarzındaki Taş Evler. Bu evlerde 5 yatak bulunuyor ve gerçekten güzel bir manzaraya sahipler. Genellikle yer bulmak kolay değil o nedenle erkenden rezervasyon yaptırmanızda yarar var.

Akyaka Orman Kampı Fiyatları

Küçük çadır100 TL
Büyük çadır140 TL
Karavan125 TL
Kişi başı20 TL
Otopark20 TL
Taş Ev1600 TL – 2000 TL

Akyaka Orman Kampı 2022 fiyatları yukarıdaki gibi olsa da gitmeden önce arayıp bilgi almanızda fayda var. Çünkü sürekli olarak fiyat politikaları değişiyor. Örneğin eskiden kişi başı ücret yoktu, sonra sadece kişi bazlı bir fiyatlamaya gittiler, şimdi de çadıra ayrı kişi başına ayrı para alıyorlar.

Akyaka orman kampı oldukça büyük bir alana sahip ve karışıklığı önlemek için bölümlere ayrılmış durumda. Sezonluk karavan alanı, büyük çadır alanı, küçük çadır alanı ve karavan alanı olmak üzere 4 ayrı bölüm var. Düşünce gayet güzel; hem kapladığınız alana göre ücret ödemiş oluyorsunuz hem de çadırların arasından araç geçmemiş oluyor. Ancak uygulama konusunda başarılı değiller. İnsanlar küçük çadır alanı ücreti ödeyip çadırını karavan alanına kuruyor ve kimse bir şey demiyor. Örneğin, araç üstü çadır olduğumuz için bizden karavan ücreti alındı ancak karavan alanında bizim 2-3 katımız kadar yer kaplayan çadırlar vardı.

Akyaka Orman Kampı Koyları

Akyaka Orman Kampı İletişim

Her ne kadar yeriniz garanti olmasa da Akyaka Orman Kampı rezervasyon alıyor. Bu nedenle gitmeden önce aramanızda fayda var. Ancak ben yerimi ayırttım diye rahat davranmayın çünkü biz gittiğimizde rezervasyonumuz olmasına rağmen içerisi çok dolu girin bir bakın yer bulursanız gelin kayıt açalım dediler. Biz zar zor yer bulup yerleştik ama rezervasyonumuz olmasa muhtemelen yer yok deyip geri göndereceklerdi. O yüzden her ihtimale karşı rezervasyonunuz olsun, en azından içerisi dolu bile olsa ısrar etme şansınız olur.

Telefon: 0551 448 70 34
Adres: Akyaka, 48650 Ula/Muğla Konum için tıklayın.

Akyaka Orman Kampı Ulaşım

Muğla’dan Marmaris yönüne doğru giderken keskin virajları ile meşhur Sakar Geçidi‘ni inince Akyaka tabelasını göreceksiniz. Akyaka yönüne döndükten sonra anayoldan hiç sapmadan dümdüz devam edin. Akyaka’nın merkezinden geçeceksiniz ardından Akyaka’dan çıkıyoruz yanlış yolda mıyız acaba diye düşünmeye başlayacaksınız :) merak etmeyin biraz daha devam ederseniz Akyaka Orman Kampı‘nı göreceksiniz.

Akyaka Orman Kampı’nda ister çadır istersenizde karavanınızla kalın, kesinlikle kamp alanına bağlı kalmak zorunda değilsiniz. İstediğiniz zaman Akyaka merkezine gidebilirsiniz; Akyaka’da gezilecek yerler ve Akyaka restoranları gibi bilgiler için Akyaka yazımıza göz atabilirsiniz. Akyaka Gezi Rehberimiz için tıklayın.