Ukrayna’nın büyükşehirlerine gidiyorsanız, gece hayatı tatilinizin önemli bir parçası oluyor. Kiev gibi bir kente gittiyseniz, eğlence anlayışınıza uygun bir mekan bulmanız çok kolay. Elbette, yabancı bir ülkede gece dışarı çıkmak ve alkollü ortamlarda bulunmak bazen riskli olabiliyor. Bu yüzden gideceğiniz yeri seçerken dikkat etmeniz gerekiyor. Aşağıda sizin için en güzel Kiev Barları ve Gece Kulüplerini listeledik, sonuna da güzel bir after party mekanı ekledik. İyi eğlenceler :)

Kiev Barları

Kiev gece kulüplerinde hareketlilik 00:00 – 01:00 gibi başlar, öncesinde giderseniz mekan boş olacaktır. Bu yüzden geceye barlardan başlayabilirsiniz. Aşağıdaki barlar da en az gece kulüpleri kadar eğlenceli mekanlardır ama siz yine de eğlencenin dozunu erkenden kaçırmayın, çünkü gece uzun.

Pivarium

Özellikle bira severlerin beğeneceği bir mekan, kendi biralarını yapıyorlar ve gerçekten çok farklı biraları var. Fotoğraftaki gibi bir tadım yapabilirsiniz. Haftasonları canlı müzik de oluyor ancak buranın olayı biraları.

Pivarium

Alchemist Bar

Kiev’in en tarz mekanlarından biri, mutlaka gidin. Canlı caz müzik eşliğinde değişik kokteyllerini deneyebilir ve geceye yavaş yavaş başlayabilirsiniz. Canlı müzik akşam 9 gibi başlıyor ancak rezervasyon gerekiyor.

The Bar

Arena City içerisinde yer alan bu bara uğrayıp bir bira ya da kokteyl içilebilirsiniz, farklı bir ortamı var ve kaliteli bir mekan. Sözüm buraya giden erkeklere: “Evet evet, o Ukraynalı kız size bakıyor ama heyecanlanmayın size aşık olmadı :)”. Arena City‘ye turistler için gelen genç kızlar var ve çoğu sizin içki ısmarlamanızı bekliyor. Bilmeniz gereken; bir umudun peşinden gidip bütün gece içki ısmarladığınız arkadaş, gecenin sonunda sonra bye diyip kaçacak. :)

Shato Robert Doms

Khreshchatyk caddesinde bulunan bu mekana akşamları giderseniz genellikle çok yoğun olacaktır. Bazı akşamlar canlı müzik de oluyor ve kalabalık iyice artıyor. Turistlere hitap eden bir mekan olduğunu söyleyebiliriz, zaten giderseniz çok sayıda Türk turist göreceğinizi garanti edebilirim. Muhakkak gidin diyeceğim bir yer değil ancak kendi yaptıkları biraları güzel, giderseniz kesinlikle deneyin.

Kiev Gece Kulüpleri

Bildiğiniz gibi Ukrayna halkı alkolü ve eğlenmeyi seven bir millet, dolayısıyla Kiev geceleri de oldukça renkli. Elbette herkesin eğlence anlayışı farklı, kimi içmeye gider kimisi dans etmeye, kimisi de her ikisi için ya da lüks mekanları seven olduğu gibi daha küçük mekanları sevenler de vardır. Eğlenmek için nasıl bir yer arıyorsanız öyle bir Kiev gece kulübü bulabilirsiniz. Ben daha çok yerel halkın gittiği ve turist sayısının az olduğu gece kulüplerine gitmenizi tavsiye ediyorum.

Kiev’de gideceğiniz gece kulüplerinde masa ya da loca almanız çok daha rahat etmenizi sağlar, bu aşağıda sayacağım tüm gece kulüpleri için geçerlidir. Masa için genellik ekstra bir para istenmez, tabi bu bedava oturabileceğiniz anlamına gelmiyor. Girişte ya da önceden rezervasyon yaptıysanız rezervasyon sırasında sizden bir para alınır ve bu sizin krediniz olur, masaya gelen her şey bu krediden düşer. Eğer fazlasını yer içerseniz çıkışta ödersiniz.

Forsage Clup

Bence Kiev’de gidilecek en güzel gece kulübü Forsage Clup. Merkezden uzak ve hatta ara sokak diyebileceğimiz bir yerde. Öyle ara sokak dediğime bakmayın, burası 5 katlı bir gece kulübü. Hem müşteriler hem de mekan açısından bakarsanız kesinlikle turistlerin gittiği bilindik kulüplere benzemiyor. Her katta farklı bir müzik tarzı çalıyor ve gerçekten lüks bir mekan; fiyatları da turistik gece kulüplerine göre çok daha uygun. Eğer masa almazsanız girişte bayanlardan herhangi bir ücret alınmasa da erkeklerden alınıyor. Fiyatlar günlere göre değişiyor ancak en pahalı günde bile alınan ücret 30 TL gibi bir tutara karşılık gelir. İçki fiyatları için de şöyle söyleyebilirim; turistik gece kulüplerinde içeceğiniz 2 kadeh içki ile burada bütün gece eğlenebilirsiniz.

Saxon Club

Saxon Club

Yine Kiev merkezi dışında bir gece kulübü, merkeze olan mesafesi yaklaşık 10 km’dir. Burada çok fazla turist göremezsiniz ancak öğrenci görmeniz olasıdır, hatta özellikle Türk öğrencilerin sıklıkla gittiği bir gece kulübüdür. Haftasonu ve Perşembe akşamları Türk olmama ihtimali yoktur, haftasonunu anladık da Perşembe neden diyorsanız; yalnızca bugün içeriye giriş ücretsiz :) Bu arada aşırı kalabalık olacağını da aklınızın bir köşesinde bulundurmanızda fayda var.

Saxon Club giriş fiyatları ve içki fiyatları Forsage ile hemen hemen aynıdır. 3 kattan oluşan gece kulübü haftanın her günü farklı konseptlerde partilerle pek çok kişiyi ağırlamaktadır. Diğer kulüplere kıyasla ortamın biraz daha samimi olduğunu söyleyebilirim.

Disco Radio Hall

Forsage ve Saxon Club turistler tarafından olmasa da öğrenciler tarafından tercih edilen bir yerdir ancak siz turist de öğrenci de olmasın diyorsanız adresiniz Disco Radio Hall, gerçi son zamanlarda turist sayısı da artmış ama yine de diğer kulüplere göre daha çok yerel halkın gittiği bir yer. Burası merkeze yaklaşık 7-8 km mesafede Dinyeper nehrinin üzerinde yer alıyor, üzerinde derken gerçekten üzerinde yani yüzer bir kulüp. 2 kat ve bir de terastan oluşan kulüp, orta gelirli Kiev halkının tercih ettiği bir yer ve giriş ücreti 20-30 TL arasına tekabül ediyor. Unutmamanız gereken bir detay Disco Radio Hall, Perşembe, Cuma, Cumartesi ve Pazar geceleri açık diğer günler kapalı.

Skybar

Halka çok karışmayayım, her turist gibi Arena City’de takılayım derseniz SkyBar güzel tercih olacaktır. Hafta içi de açık olan bu mekan özellikle haftasonları çok kalabalık olur ve müşterisi ağırlıklı olarak turistlerdir ama derseniz ki eğlenir miyim, kesinlikle eğlenirsiniz. Burada kıyafet ve yüz kontrolü yapılarak içeri alınıyorsunuz. O yüzden giyiminize ve sarhoş gitmemeye özen gösterin yoksa sizi kapıdan çevirebilirler, kalabalık erkek grubu ile gittiyseniz ikişerli grup olarak girin.

Caribbean Club

Turistik mekanlar arasında en güzel yerlerden bir tanesi de Caribbean Club, haftasonları çok kalabalık olur o yüzden hafta içi gitmeyi tercih edebilirsiniz. Her gün canlı performans olması sebebiyle hafta içi de oldukça hareketlidir ancak haftasonu kadar aşırı kalabalık olmaz. Ancak hangi gün giderseniz gidin çok sayıda Türk göreceğinize emin olabilirsiniz. Genellikle Latin Müzikleri çalar ve içki fiyatları Ukrayna ortalamasının çok üstündedir. Gitmeden önce programına bakmanızda fayda var. Çünkü bazı günler kadınlar matinesi olabiliyor.

Indigo

Restaurant, karaoke bar ve gece kulübü olarak farklı konseptleri içinde barındıran bu mekanda, geceye restaurantta yemek yiyerek başlayabilir ve ilerleyen saatlerde mekan değiştirmenize gerek kalmadan eğlencenize devam edebilirsiniz. Muhakkak gidin diyeceğim bir yer değil ancak giderseniz eğlenebileceğiniz bir mekan, fiyatları da Arena City içerisinde bulunan yerlere kıyasla uygundur.

Buddha Bar

Khreshchatyk caddesi üzerinde yer alan bu mekanı tavsiye etmiyorum ancak çok popüler olduğu için bilgi vermek amacıyla yazmak istedim. Fiyatları oldukça yüksektir ve buradaki bayan arkadaşlar arasında eğlenmek için gelmeyenlerin sayısı çok fazladır. Biraz daha açık söylemek gerekirse burada bir bayanla tanışıp arkadaş olursanız, mesleğinin bu olma ihtimali çok yüksektir; ben profesyonel arkadaş diyeyim gerisini siz anlayın :)

After Party

Heaven Club

Bu kadar eğlence kesmedi ve ben devam etmek istiyorum diyorsanız; after party için Heaven Club dışında bir yer öneremem. Mekan sabah 5 gibi açılıyor ancak içerisinin dolmaya başlaması saat 06:00’yı bulur ve 11:00’e kadar eğlence devam eder. Giriş fiyatları o gün gelen DJ’e göre değişse de aşağı yukarı 100 TL gibi bir giriş ücreti olur.