2021 Resmi Tatiller

Resmi Tatil Günleri

Resmi Tatiller

Tatil programlarını erkenden yapmak için tatil günleri ve bugünlerin haftanın hangi gününe geldiğini bilmek çok önemli. Bayram tatili kadar 23 Nisan ve 19 Mayıs gibi diğer resmi resmi bayramlar da çok güzel programlar yapabileceğiniz resmi tatil günleri arasında diyebiliriz. Özellikle 2021 resmi tatiller ile birlikte alacağınız 1 ya da 2 günlük izinlerle çok güzel programlar yapabilir, resmi tatil günlerini en güzel şekilde değerlendirebilirsiniz. Biz de tatil programlarını resmi tatillere göre yapanlar için detaylı bir liste hazırladık, listemizde resmi tatillerin yanında alacağınız ek izinlerle birlikte kaç günlük tatil yapabileceğinize de yer verdik. Bol tatilli bir yıl için 2021 resmi tatil günleri listemizi inceleyebilirsiniz.

2021 Resmi Tatiller

2021 tatil günleri geçtiğimiz yıl ile kıyaslandığında resmi tatil sayısı daha çok gözüküyor. Bunun en büyük nedeni bayram tatili gibi uzun resmi tatillerin hafta içine gelmesi. Yılın tamamına baktığımızda 2021 resmi tatil günlerinin 15 tanesi hafta sonuna denk gelmiyor. Kısacası bu yıl resmi tatiller ile 15 gün ekstra tatilimiz var. Bu tatilleri en iyi şekilde değerlendirebilmek için izin günleri ile birleştirmek gerekiyor. Toplam da alacağınız 8,5 gün ek izin alarak resmi tatiller ile birleştirirseniz, yıl boyunca 31 gün tatil yapabiliyorsunuz. Hatta minimum 14 gün izin hakkınız olduğunu düşünürsek 10,5 gün ek izin ile 41 gün tatil yapmanız mümkün. Bu durumda her ne kadar 2021 resmi tatil günleri az gözükse de gayet uzun tatil programları yapabileceğiniz resmi tatiller var.

Yılbaşı Tatili | Cuma

Başlangıcı güzel yapmak lazım dolayısıyla yılbaşı tatili de önemli oluyor. 2021 yılbaşı tatili Cuma gününe geliyor, hiç izin almadan 5 günlük bir tatil programı yapabiliyorsunuz. Yılbaşı gecesini kapsayan bir yılbaşı tatili yapmak istiyorsanız Perşembe günü izin kullanıp 31 Aralık gününü de tatile dahil edebilirsiniz. 4 günlük güzel bir kayak tatili yaparak yeni yıla başlamak güzel olur.

23 Nisan Tatili | Cuma

Hiç izin kullanmadan 3 gün tatil yapabileceğiniz bir resmi tatil fırsatı diyebiliriz. 2021 23 Nisan tatili Cuma gününe geliyor. Mevsim itibarıyla yazlık yerlerde tatile elverişli bir dönem değil, kar sezonu da kapanmış oluyor o nedenle kış tatili de yapmak mümkün değil. Ancak 23 Nisan tatili mevsim itibarıyla şehir gezileri yapmak için çok elverişli olur, kısa bir tatil olduğu için yurt içi şehir gezileri ile değerlendirebilirsiniz. Hava ne sıcak ne de soğuk oluyor, tam şehirde gezmelik bir hava. 23 Nisan tatili bu açıdan çok güzel bir fırsat.

1 Mayıs Tatili | Cumartesi

Elbette 1 Mayıs tatili denince akla ilk gelen yer Küba ancak bu sene resmi tatil yok çünkü 1 Mayıs tatili hafta sonuna geliyor.

Ramazan Bayramı Tatili | 13-14-15 Mayıs

Geçtiğimiz yıl Ramazan bayramı Pazar günü başlamıştı ve bu yüzden kısa bir tatil olmuştu. Bu sene de bayramın birinci günü Perşembe gününe denk geliyor. Aslında resmi tatil olarak değişen bir şey yok sadece arefe günü yarım günlük bir tatil farkı oluyor. 17-18 Mayıs için 2 gün izin kullanıp 19 Mayıs tatili ile Ramazan bayramı tatilini birleştirerek uzunca bir tatil yapmak mümkün.

19 Mayıs Tatili | Çarşamba

Biraz da olsa havaların ısınmaya başladığı bir döneme denk gelen 19 Mayıs tatili 2021 yılında Çarşamba gününe denk geliyor. Haftanın başında ya da sonunda 2 günlük ek izin alarak 5 gün tatil yapabilirsiniz. Özellikle kültür turları için gayet ideal bir süre, 5 günde oldukça kapsamlı geziler yapabilirsiniz. Aynı zamadan 19 Mayıs tatili dönem olarak da bu tür geziler için uygun.

15 Temmuz Tatili | Perşembe

15 Temmuz Perşebe gününe denk geliyor sonrasında 2 günlük izinle birlikte 4 günlük tatil imkanı veriyor. Tam havaların güzel olduğu bir zaman olduğu için 2021 15 Temmuz tatilini bu şekilde uzatmayı düşünebilirsiniz. Ekstra izin kullanmak istemiyorsanız 15 Temmuz tatili için günübirlik geziler tercih edebilirsiniz.

Kurban Bayramı Tatili | 20-23 Temmuz

Bu sene Kurban bayramı Salı günü başlıyor, bu da yıllık izinsiz 9 gün tatil demek oluyor. Uzun bir tatil için gelebileceği en güzel gün diyebiliriz. 2021 Kurban bayramı tatili havaların en güzel olduğu dönemlere denk geliyor bu nedenle yaz tatili için bu tarihleri değerlendirebilirsiniz.

Zaten uzun bir bayram tatili olsa da 15 Temmuz ile birleştirerek biraz daha uzatabiliceğinizi de söylemeden geçmeyelim. 16 Temmuz Cuma günü alacağınız bir günlük yıllık izin ile Kurban bayramı tatilini 4 gün uzatabilirsiniz.

30 Ağustos Tatili | Pazartesi

Geçen yıl Pazar gününe denk geldiği için herhangi bir tatil olmamıştı. 2021 30 Ağustos tatili ise Pazartesi gününe denk geliyor. 3 günlük kısa bir tatil yapabilirsiniz.

29 Ekim Tatili | Cuma

Yılın son resmi tatili de hafta sonu ile birleşiyor. 2021 29 Ekim tatili Çarşamba günü olacak. 3 gün uzun bir süre olmasa da bu mevsimde hala denize girebileceğiniz güzel yerler olduğu için güzel bir şekilde değerlendirebilirsiniz. 29 Ekim tatili ile 2021 resmi tatilleri bitmiş oluyor. Umarız güzel ve bol tatilli bir yıl geçirebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

    Datça

    Aslında Bırakacaksın İşi Gücü Yerleşeceksin Datça’ya

    İstanbul Havalimanı Otopark

    Bir Tatil Parası Da İstanbul Havalimanı Otoparkı’na Bırakmayın